Winnwell Cup 2024

Veľkonočný víkend sa niesol v znamení tradičného hokejového turnaja mladých hokejistov WINNWELL CUP 2024 - Memoriál Josefa Veselého. Tohtoročný ročník bol už 21. pokračovaním tohto turnaja.
Publikované: 15. 4. 2024 2:00

Celkovo sa v Jaroměři predstavilo 10 tímov v 30 zápasoch počas 4 dní. Zúčastnilo sa ho viac ako 160 hokejistov ročníka 2010 a mladších zo všetkých kútov krajiny. Domácu Jaroměř doplnili okresní súperi z Náchoda a Dvora Králové. Tradičnými účastníkmi boli hokejisti z Kolína, Mostu, Lomnice či Českej Lípy. Nováčikmi turnaja boli tímy z Humpolca, Tachova a Roudnice nad Labem.

Skupina A:
HCM Jaroměř
HC Roudnice n. L.
HC Tachov
Mostelec Lions
HC Náchod

Skupina B:
HC Česká Lípa
HC Lomnica
HC Humpolec
SC Marimex Kolín
HC Dvůr Králové

V dvoch skupinách od štvrtkového rána dve miesta zabezpečujúce semifinále, dve miesta zabezpečujúce 5.-8. miesto a tímy na 5. mieste čakala séria o 9. miesto. Skupinu A bez zaváhania ovládli Mostecké levy. Druhú vstupenku do semifinále si zabezpečila domáca Jaroměř, do bojov o 5.-8. miesto postúpili Tachov a Náchod a séria o 9. miesto čakala na Roudnicu nad Labem. V skupine B si semifinále zabezpečili Kolín a Lomnica. Boje o 5.-8. miesto odohrali Česká Lípa a Humpolec. V sérii o 9. miesto sa k Roudnici pridal Dvůr Králové. Piatkový večer patril tradičným súťažiam zručnosti SABE SKILLS COMPETITIONS, v
ktorých mohli hokejisti ukázať svoje zručnosti vo viacerých disciplínach. V rýchlosti súťažili jednotlivci aj štvorčlenné družstvá. Preverila sa presnosť streľby, zručnosť pri nájazdoch a nechýbal ani turnaj v minihokejbale. A ako to všetko dopadlo?

Najrýchlejší hráč: Jan šafařík HC Česká Lípa
Najrýchlejší tím: HC Česká Lípa
Presnosť streľby: Štěpán Veselý HC Lomnice
Nájazd - hráč: Kryštof Pěnička HC Lomnice
Nájazdy - brankár: Čenda Lakomý HC Humpolec
Turnaj v minihokeji: SC Marimex Kolín

V sobotu sa skončili hlavné skupiny a bolo to náročné. V sérii o 9. miesto Roudnica vyhrala oba zápasy a získala 9. miesto. Kolín a Most ovládli semifinálové zápasy a zabezpečili si finále. Do zápasu o 5. miesto postúpili Humpolec, ktorý porazil Tachov po predĺžení, a Česká Lípa, ktorá zdolala Náchod. Na Náchod a Tachov zostal boj o 7. miesto. V ňom
turnaji sme prvýkrát videli prestrelku, vďaka ktorej Tachov porazil Náchod 4:3. V súboji o 5. miesto Česká Lípa porazila Humpolec 4:3.

Semifinálové zápasy priniesli krásny hokej s identickým výsledkom - 6:2. V prvom domáci prehrali s Kolínom, v druhom Most zdolal Lomnicu. O 3. miesto sa teda stretli tímy Lomnice a Jaroměře. V semifinále, rovnako ako v semifinále, domáci nezachytili začiatok zápasu a po prehre 3:6 si bronz odniesla Lomnica. Na Jaroměř tak zostalo nepopulárne 4. miesto.

Kolín, mimochodom obhajca prvenstva z ročníka 2023, vyzval vo finále Mostecké luhy. Po dvoch tretinách to vyzeralo, že sen Kolína o obhajobe titulu sa rozplynie, keďže Mostecké levy si vybudovali náskok 2:0. Kolínčania sa však nevzdali, tretiu tretinu ovládli 5:0 a finále vyhrali 5:2.

Konečné poradie turnaja WINNWELL CUP 2024:
1) SC Marimex Kolín                 6) HC Humpolec
2) Mostečtí Lvi                           7) HC Tachov
3) HC Lomnice                           8) HC Náchod
4) HCM Jaroměř                        9) HC Roudnice
5) HC Česká Lípa                     10) HC Dvůr Králové

Most doviedol do finále vynikajúci brankár Šimon MASLO, ktorý sa stal najlepším brankárom turnaja. A to aj napriek tomu, že ako ročník 2012 bojoval väčšinou proti o 2 roky starším súperom. Najlepším strelcom sa stal Ján VÁŇA z Tachova s 8 presnými zásahmi. Najlepším hráčom sa stal Kryštof HAMÁČEK z Jaroměře, ktorý o jeden zásah prehral boj o kráľa medzi strelcami. Talentom turnaja sa stala Viktória PODZIMKOVÁ z Tachova, ktorá opäť ako hráčka ročníka 2012 bojovala najmä s chlapcami ročníka 2010. A rozhodne sa nestratila.

Turnaj WINNWELL CUP však už viac ako 10 rokov nie je len o hokeji! Celý turnaj má charitatívny podtext, pretože nielen hokejisti, ale vlastne všetci účastníci turnaja podporujú zbierkou "Detský domov, Špeciálnu a Praktickú základnú školu v Jaroměři". Každý tím venuje časť štartovného, organizátori vyberajú dobrovoľné vstupné. Pred súťažami zručnosti sa konala súťaž v hádzaní pukov o zberateľskú sadu oficiálnych pukov všetkých tímov Tipsport extraligy, ktorej výťažok ide na túto zbierku. Konečná suma, ktorá vyčarila úsmev na tvári všetkých prítomných na slávnostnom vyhlásení, dosiahla 21 551,- czk!

 

Máte nejaké otázky? Kontaktujte nás.
ask expert
Spýtajte sa experta na hokej
Sme online Po-Pia: 08:00 - 16:00
Václav Novák
Produktový špecialista
Kontaktujte nás